Tule Ajujahi ja Päästeameti ideede häkatonile!

Tule Ajujahi ja Päästeameti ideede häkatonile!

Tehnoloogiad arenevad iga päev – tule aita tuua innovatsiooni päästesektorisse!

Ajujaht on Eesti suurim äriideede konkurss, kus igal aastal ca 300 ideed kandideerib arengu- ja mentorlusprogrammi, et ideest ettevõte arendada ning võistelda 60 000 eurosele auhinnafondile.

firedroneSelleks et genereerida ideid neile, kes veel seda “päris oma” ei ole leidnud, on Päästeamet ja Ajujaht löönud käed ning korraldavad ettevõtlusnädala alguses, 05. oktoobril, päästesektori ideede häkatoni. Käesolevaga kutsume neid, kes tahavad Tehnohackist osa votta, kuid ei ole veel päris seda õiget ideed leidnud, päästesektori ideede häkist 05.10 osa votma. 

Probleeme, millest tulenevalt oma ideed ja lahendust genereerida, leidub päästesektoris palju. Näiteks kas teadsid, et eelmisel aastal oli Päästeametil ainuüksi automaatse tulekahju signalisatsioonisüsteemi põhjustatud väljakutseid 4 257 ja neist tulekahjuga oli tegemist vaid 110-l korral? Ilmselgelt on selliste valehäirete näol tegemist tohutu ressursi raiskamisega, sest kohale ei sõida ainult üks vaid mitu autot koos meeskondadega. Veelgi suurem probleem on kütuseterminalis puhkenud tulekahju kustutamine – täna ei suuda maailmas ükski päästeteenistus seda teha. Samuti on keerulises õigusruumis igale asjale/tegevusele kehtestatud nõuded, tingimused ja orienteerumine on neis ülikeeruline.  Oleks vaja lihtsat lahendust, kus on koos koik hoonete ohutust puudutav info, mis on LIHTSALT omandatav ning arusaadav.

Need on ainult mõned probleemid, millest tulenevalt me häkatonil hakkame ideid arendama. Tule, löö kaasa ja äkki leiad siit probleemi, mis on väärt lahendamist ning millest sünnib Sinu järgmine startup.

Pane ennast Ajujahi häkile kirja hiljemalt 01.10 järgneva lingi kaudu: https://www.surveymonkey.com/r/ideehack

Toimumisaeg ja -koht: 05. oktoober kell 14.00 – 19.00 Päästeameti ja Häirekeskuse ühishoone, Osmussaare tee 2.

Kui idee välja mõeldud, siis saad TehnoHackile registreeruda siin: http://skeemipesa.ee/tehnohack/osavott/

 

Miks Ajujaht teeb koostööd just Päästeametiga?

Ajujaht alustas aastal 2007 ja on juba 8 hooaega erinevate äriideedega kokku puutunud. Kindel on see, et edukaks osutuvad need, millel on konkreetne fookus ja lahendamist vajav probleem. Ajujahi korraldajatel on ammugi meeles mõlkunud mõte tuua huvilisi konkreetsetesse asutustesse, et tekitada võimalusi neile, kes arvavad, et nad ise ei tule teostamist väärivate äriideede peale. Või siis neile, kel on väga konkreetne huvi konkreetse sektori astu. Võib öelda, et osaliselt oli Ajujahi ja Päästeameti omavahelise äratundmiseni jõudmine juhus – kuid teatavasti ei juhtu miskit siin ilmas niisama. Tegemist on pilootüritusega ja meil on hea meel, et Päästeamet on oma uksed värsketele ideedele avanud!

Mis saab edasi?

Parimatele ideedele antakse Ajujahi poolt otse edasipääs Ajujahi žürii ette. Samuti on ettevõtlusnädala raames toimumas palju erinevaid Ajujahi üritusi, mille raames saab kohe välja mõeldud lahendusi erinevate valdkondlike ekspertide ja ettevõtjate peal testida. Ka teeb Ajujaht koostööd paljude teiste alustavate ettevotjate ökosüsteemi osadega (häkatonid, inkubaatorid jt), kelle juurde me ideid vastavalt nende tüübile edasi suuname (IT, riistvara vmt).

Ajujahi on ellu kutsunud EAS ning selle partner on SEB pank. Ajujahi elluviimist rahastatakse EL Regionaalarengu Fondist.  Ajujahi elluviijad on Civitta Eesti AS ja JLP Kommunikatsioonibüroo.

ajujahtjapaasteamet